Informacje bieżące

Ważna informacja: Z uwagi na nikłe zainteresowanie Zarząd stowarzyszenia podjął w dniu 29 kwietnia 2016 decyzję o odstąpieniu od organizacji I Balu Absolwentów Elektryka !

Szanowni Państwo,

w zakładce Aukcje umieściliśmy zdjęcia trzech obrazów olejnych podarowanych przez absolwenta Elektryka Pana Roberta Janusa. Dodatkowo Pan Robert Janus podarował nam dwa rysunki w ołówku które będzie można wygrać na loterii.

Robert Janus – ur.22.09.1968 w Nowym Sączu. Obecnie mieszka w Nawojowej. Fascynacja malarstwem zaczęła się już w szkole podstawowej.Inspiracją dla twórczości jest piękno Sądecczyzny, architektura, kwiaty. Najczęstszym tematem prac są pejzaże, miasta, kwiaty. Maluje na płótnie i desce. Poprzez swą twórczość chciałby skierować naszą uwagę na będące blisko nas, a jakże często niezauważalne piękno Małopolski i okolic. Brał udział w kilkunastu wystawach. Aktualnie stała ekspozycja prac: – galeria Witraż Nowy Sącz – galeria Da Vinci Nowy Sącz – galeria pod 5 Stary Sącz. Autor obecnie jest studentem II roku PWSZ Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych.


 

Szanowni Państwo,

jest propozycja, aby podczas aukcji można było wylicytować bon edukacyjny. Na początek proponujemy na aukcję trzy bony edukacyjne pt „Z Ryglewiczem na rowerze” – cena wywoławcza 150 zł, podczas których będzie można odbyć wspólne z autorem wycieczki do Rezerwatu Cisów w Mogilnie,  na Dąbrowską i Kuminowiecką Górę oraz do Rezerwatu Białowodzka Góra.

A może ktoś z absolwentów ma do zaproponowania ciekawe propozycje lub przedmioty  użytkowe na aukcję ?


 

Szanowni Państwo,

w zakładce Aukcje umieściliśmy obraz olejny na płótnie, który podarowała nam Pani Barbara Ruchała. Razem z obrazem dostaliśmy też biżuterię artystyczną, którą będzie można wylosować na loterii.

Barbara Ruchała – nowosądeczanka, mieszka w Świniarsku i pracuje tam w Zespole Szkół jako nauczycielka. Absolwentka kierunku Wychowanie Plastyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Jest członkiem Towarzystwa Sztuk Pięknych w Nowym Sączu, Krynickiego Stowarzyszenia Twórców „Galeria pod Kasztanem” oraz Sądeckiego Stowarzyszenia Regionalnego.

Współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Przemyślu – uczestniczka „Bukowińskich Spotkań ze Sztuką”.

Jej malarska pasja zrodziła się z fascynacji doskonałością otaczającego świata.

Maluje od 30 lat.

Stosuje farby olejne i akwarele, tworzy dzieła o różnej tematyce: pejzaż, portret, martwa natura, obrazy religijne w tym w ostatnim czasie również ikony. Projektuje i wykonuje artystyczną biżuterię z drewna, szkła i materiałów naturalnych.

Wraz z innymi artystami brała udział w plenerach malarskich (Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Włochy, Czechy, Albania, Ukraina, Mołdawia, Bułgaria oraz Słowacja), a także w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w chorwackim Splicie i słowackim Bardejowie.

Prace autorki znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i wielu krajach Europy. Jej obrazy sakralne trafiły do kościołów na Ukrainie i Rumunii.

Więcej informacji o autorce oraz jej twórczość na stronie internetowej www.laura-art.pl

 


 

A poniżej nasz plakat promujący bal.

Plakat ZSEM v2 300 dpi


 

Szanowni Państwo,

i kolejna miła informacja, otóż na balu niezależnie od obsługi muzycznej, którą zajmie się firma Imperium Rozrywki Partytime, dodatkowo zagra znany zespół Tomasz Wolak Rock Band.


 

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie otrzymaliśmy cztery grafiki na aukcje. Ich autorką jest Pani Urszula Gawron. Zapraszamy do zakładki Aukcje.

Notka o autorce:

Urszula Gawron – urodzona w Tarnowie. W roku 2003 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie, na kierunku Edukacji Artystycznej w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Pracę magisterską pisała pod kierunkiem prof. Katarzyny Olbrycht. W ramach programu Erasmus/Sokrates otrzymała stypendium naukowe i kontynuowała swoją naukę we Francji na Universitaire Rennes 2. Po studiach odbywała staż w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, a obecnie jest nauczycielem w Katolickim Liceum Plastycznym w Nowym Sączu.

Więcej informacji na www.urszulagawron.pl


 

Szanowni Państwo,

w zakładce Aukcje umieściliśmy pierwsze obrazy, które otrzymaliśmy na aukcje podczas naszego balu. Są to pastele olejne w ilości 9 sztuk. Otrzymaliśmy je od Pani Marii Skrypko, natomiast ich oprawę zawdzięczamy naszemu absolwentowi Panu Łukaszowi Kopcowi, właścicielowi sklepu dla palstyków Da Vinci.

Notka o autorce pasteli:

Maria Skrypko z d. Łowińska
W roku 1955 ukończyła Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podjęła pracę nauczyciela zajęć plastycznych w Szkole Podstawowej, a później w Społecznym Ognisku Artystycznym w Katowicach, gdzie prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży aż do emerytury. Była wieloletnią członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w wystawach okręgowych w BWA w Katowicach.


 

Szanowni Państwo,

oto kolejne uzgodnienia odnośnie balu. Już na 100% możemy potwierdzić, że obsługą muzyczną I Balu Absowentów Elektryka zajmie się firma Imperium Rozrywki Partytime, której właściciel swoje pierwsze kroki w branży rozrywkowej stawiał właśnie w sądeckim Elektryku.   (dodano w dniu 7 luty 2016)


 

Szanowni Państwo,

organizacja Balu Absolwentów Elektryka, to duże wyzwanie organizacyjne dla naszego stowarzyszenia, które powstało zaledwie 3 lata temu. Podjęliśmy się jednak tego zadania, bo takie są oczekiwania absolwentów najlepszej szkoły w Polsce, tym bardziej, że w roku 2016 przypada jubileusz 130 lecia  istnienia szkoły. Mamy nadzieję, że wybaczycie nam Państwo drobne potknięcia organizacyjne, a możliwość spotkania się z kolegami i nauczycielami i powspominania w zupełności je zrekompensuje. Obecnie cały czas trwają przygotowania do balu i wciąż jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły odnośnie imprezy. Na dzień  dzisiejszy mamy uzgodniony piękny, reprezentacyjny lokal, wykwintne menu, DJ, zespół muzyczny, a dostawcą ciast i słodyczy będzie znana marka sądecka.

W roku 2015, niezależnie od I miejsca w rankingu na najlepszą szkołę techniczną w Polsce, ZSEM otrzymało tytuł Małopolska Szkoła z Pasją. Otrzymaliśmy go w uznaniu dla działań jakie prowadzone są w szkole na rzecz uzdonionej młodzieży, młodzieży z pasjami i zainteresowaniami, daleko wykraczającymi poza program i wymagania edukacyjne. Od dwóch lat dzięki stowarzyszeniu uzdolniona matematycznie młodzież otrzymuje stypendia. W pierwszym roku były to 4 osoby, a obecnie liczba stypendystów wzrosła do ośmiu. To duże obciążenie finansowe dla stowarzyszenia, dlatego cały czas podejmujemy działania celem pozyskania darczyńców, czy to wśród firm i instytucji sądeckich, czy osób prywatnych. Bardzo często, są to nasi absolwenci. Od nowego roku szkolnego zamierzamy programem stypendialnym objąć nie tylko młodzież uzdolnioną matematycznie ale również posiadającą inne zainteresowania i pasję. Biorąc to pod uwagę Zarząd stowarzyszenia podjął uchwałę, że cały dochód z balu zostanie przeznaczony na program stypendialny. Aby pozyskać większe środki, postanowiliśmy przeprowadzić podczas balu aukcję zebranych  wartościowych przedmiotów, czy dzieł sztuki, oraz licytację, w której każdy los wygrywa. Obecnie rozpoczęliśmy zbiórkę  przedmiotów na aukcję i loterię, a już w najbliższym czasie na stronie, w zakładce Aukcja, umieścimy zdjęcia pierwszych pozyskanych przedmiotów i dzieł sztuki. W tym miejscu chcemy zachęcić i poprosić Państwa, którym bliski jest Sądecki Elektryk, o przekazywanie na aukcję wartościowych przedmiotów oraz drobnych gadżetów na loterię.

dodano w dniu 16 styczeń 2016.